Urban RolePlay [Balkan] Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Urban RolePlay [Balkan] Forum

Dobrodošli na forum od RolePlay servera Urban sa Balkana! Želimo Vam da se dobro zabavite! IP: 37.187.77.46:7795


You are not connected. Please login or register

Pravila servera Urban RolePlay

Go down  Poruka [Stranica 1 / 1.]

1Pravila servera Urban RolePlay Empty Pravila servera Urban RolePlay ned lis 19, 2014 10:27 am

Evil_M97


Admin

Pravila za pješake
Trcanje po cesti - Zabranjeno je trcanje po cesti i ometanje prometa u bilo kakvom obliku
Bunny Hop - Skakanje dok trcite/hodate ili poznatije kao Bunny Hop kažnjava se kickom, nakon par puta ponavljanja dobivate warn. Na nekim eventima kao maraton odmah dobivate warn!
CJ Skin - Zabranjeno je imati skin od CJ-a jer hodate i trcite brže od svih. Ovo ce se smatrati iskorištavanjem buga i dužni ste prijaviti na report ako vam se skin slucajno promjeni. Iskorištavanje ovoga kažnjava se warnom.


Pravila za vozače
Vožnja pogrešnom trakom - Svaki vozac mora se u prometu pridrzavati svoje trake, uprotivnom ostat ce bez vozacke dozvole
Vožnja u naseljenim i javim podrucjima - Svaki vozac mora usporiti brzinu kretanja svoga vozila dok prolazi kroz naseljeno podrucje ili kroz javna mjesta na kojima ima puno pjesaka i drugih vozaca automobila
Parkiranje vozila - Zabranjeno je parkiranje osobnih vozila na nepropisna mjesta. Za to cete dobivati ticket ili ako ste vec opomenuti dobivat cete kazneni bod i oduzimat ce vam se vozacka dozvola
Stanje osobnog vozila - Zabranjeno je voziti automobil koji je u neispravnom stanju (crni dim). Policajac vas ima pravo zaustaviti i dati vam kazneni bod
Namjerno gaženje pješaka - Zabranjeno je gaženje pješaka, ako neki pješak izleti na cesti obavezno kocite. Za kršenje ovoga cina ostajat cete automatski bez vozacke dozvole


OOC i IC chat
Objašnjenje: OOC je skracenica od Out Of Character, sto znaci iz razgovaranje izvan lika (nevezano za server). Primjer Danas sam isao u skolu, dobio sam jedinicu iz matematike jer sam stalno igrao na serveru. IC je skracenica od In Character, sto znaci razgovaranje unutar lika. Primjer Prodajem kucu na Richamenu, posaljite mi svoje ponude na SMS ili razgovor sa drugom osobom Jao sada me policajac zaustavio jer nisam imao vozacke dozvole i dao mi je kaznu od cak 5000$.
Pravila za OOC i IC chat
Pravila pisanja Oglasa (poznatije kao AD) - Svaki oglas mora biti gramaticki ispravno napisan i nesmije sadržavati bilo kakvu OOC vijest, komentar, poruku i sl. Zabranjeno je postavljati pitanja u oglase npr. Prodaje li tko kucu?. Ovaj AD ispravno se treba ovako napisati Kupujem kucu, nudim do 100 000$, zainteresirani javite se na broj telefona. Zabranjeno je stavljanje smajlica u oglase npr. Kupujem kucu, mogu dati samo 50 000$ xD. Zabranjeno je stavljenje ilegalnih oglasa npr. Kupujem oruzje ili Prodajem drogu i sl. Svaki igrac mora poštovati ova pravila, uprotivnom biti ce kickan sa servera ili cak ce dobit opomenu (warn)
OOC chat (poznatije kao /o) - U ovom chatu dozvoljeno je pisanje samo OOC tema. Administrator na serveru može dopustiti blaži oblik IC-a npr. Jel se radi išta zanimljivo na serveru. Teži oblici IC-a nikad nisu dopušteni npr. Ante gdje si, dodi kod burgera. Nije dozvoljen bilo kakav oblik prepiranja i svadanja na OOC chatu. Za ovo cete dobivati warn
Pravila pisanja vijesti (poznatije kao /news) - Svaki novinar dužan je pisati gramaticki ispravne vijesti i vijesti koje u sebi sadržavaju opise dogadanja na serveru. Svaki OOC u vijestima biti ce kažnjen kickom. Bude li se ponavljalo korisnik ce dobit opomenu
Spamanje u chatovima - Ovo je strogo zabranjeno i biti cete kickani sa servera, ukoliko se bude ponavljalo dobivat cete opomenu ili cak i ban
Pravila pisanja /me chata - me chat opisuje radnje koje vaš lik radi npr. /me ulazi u prostoriju, /me pali cigaru, /me razbija bravu od auto i pali ga na zice. Zabranjeno je pisanje OOC radnji u me chat i isto tako zabranjeno je korištenje smajlica u me chat


Server
Odnos prema drugim igracima - Svaki igrac dužan je iskazati poštivanje prema drugim igracima. Ako vam nešto smeta u vezi toga korisnika obratite se adminima na report ili otvorite novu temu pod Žalbe na igrace
Vrijedanje drugih igraca - Bilo kakav oblik vrijedanja na ovom serveru je zabranjen i dobivat cete banove od 3 dana. Pokažite malo odgoja i kulture i svima ce biti bolje i vas ce svatko vise poštivati
Non RP radnje - Npr. ako ste vlasnik nekog biznisa i stavite cijenu ulaza 10000$ to je isto Non RP radnja, ili ako taxi stavi cijenu usluga (fare) 999$. Znaci sve radnje koje je nemoguce viditi u svakidašnjem životu
Poštivanje odluka administratora - Svaku odluku koju administrator donese na serveru NEMATE se pravo na nju buniti. Ako mislite da je administrator pogrijesio imate poseban forum za to koji se zove Žalbe na admine
Ucenje admina kako da radi svoj posao - Ovo stvarno ide na živce i pokušajte ovo izbjegavati
Slanje prijava adminima (poznatije kao /report) - Pisanje reporta služi za slanje neke neispravnosti na serveru adminima, npr. ako netko radi DM, krši neke RP radnje ili ako je netko cheater. Dopisivanje sa adminima na report nije dozvoljeno za to imate /sms
Transakcija novca - Svako slanje novca preko racuna (/wiretransfer) koje iznosi preko 50 000$, dužni ste to prijaviti na /report. Znaci morate prije slanja novca napomenuti koji iznos šaljete, kome ga šaljete i zašto ga saljete
Multi acc (2 ili više korisnickih racuna) - Dozvoljeno je imati 2 ili više korisnickih racuna, ali nije dozvoljen bilo kakav dodir izmedu tih racuna primjerice kao slanje novca sa jednog racuna na drugi ili sl.
Korištenje sifra (cheatova) - To je strogo zabranjeno i dobivat cete vjecne banove, bez mogucnosti pomilovanja (unbana)
Iskorištavanje bugova - To je jedan od težih prekršaja i može vas dovesti cak do bana. Svaki bug koji ste pronašli dužni ste ga prijaviti na report ili na forum
Iskorištavanje pozicije u igrici - Npr. ako ste lider neke organizacije pa da prijetite drugim clanovi otkazom ukoliko neucini neku stvar
AFK (Away From Keybord) - Ovo je strogo zabranjeno jer je to nepošten nacin dolaženja do vecih levela i novaca (payday). Max smijete biti 5min AFK
Pretvaranje da ste netko ko niste - Npr. laganje drugim igracima da ste admin ili lider neke organizacije radi osobnog dobita
Korištenje modova - Zabranjeno je korištenje modova koji mjenjaju oblik igre, znaci modove koji dodaju neke radnje kojih nema u originalnom San Andreasu. Primjer. da letite sa autom, vožnja po zidovima, brže trcanje i sl.
Prodaja/Kupnja racuna na serveru - Prodaja i kupnja racuna na serveru je STROGO ZABRANJENA!


Pravila za administratore
Pridržavanje pravila - Svaki administrator mora znati mi pjevati ova pravila i mora ih poštivati u svakom obliku
Pravila za /pm - Ovo se smije koristit samo za odgovaranje na report igracima
OOC chat - Smije se koristit ako je neki event, ako necete da koristite /cnn
CNN chat - Zabranjeno je spamanje i konstanto slanje cnn poruka
Kick, warn, BAN pravilnik - Procitati u admin chatu
Iskorištavanje admin pozicije - Portanje, stvaranje oruzja, automobila i sl. Nesmijete to radit ukoliko niste /adminonduty, jedino ako nekome treba hitno pomoc pa da se portate to ok. I vi ste obican igrac kao i svatko drugi
Svade izmedu admina - To je strogo zabranjeno i svaku nesuglasicu meni prijavite i to cemo zajedno s mirom rješit


Pravila za biznise
Cijena produkta mora biti iznad 30 $.
Biznisi koji netroše produkte nemoraju imati cijenu produkata iznad 30 $.
Cijenu ulaza u biznis nikada ne držati vecu od 10 $.Cijene poput 99999 $ ce se kažnjavati opomenom,ako više puta promjenite na ovakvu cijenu,biznis ce vam biti oduzet.
Cijenu onog što biznis daje (npr,cijena ulaza za benzu je cijena 1 % goriva,znaci 5 $ ulaz - 5 $ 1 % goriva..) ne držati više od 50 $.Rentanje auta/motora možete držati maksimum 100 $.Cijena za 1 % benzina nesmije biti veca od 2$


Prijave za lidere
Lider odredene organizacije mora biti aktivan na forumu i serveru.
Podforum svoje organizacije lider mora redovno uredivati i držati ga urednim.
Svaka organizacija smije imati maksimalno 3 lidera na serveru, ali samo 2 moderatora podforuma organizacije.
Ukoliko neki od lidera zapusti organizaciju, administratori mu imaju pravo oduzeti lidera i odabrati novog lidera, ili otvoriti natjecaj za lidera.

Pravila za IC pljačke
Maksimalni iznos pljačke - maksimalni iznos IC pljačke je 2000$, svaki viši iznos je nedozvoljen i kažnjeva se.
Head Admin dopuštenje - Jedino u dogovoru s 1338 adminom možete postić drugu cifru, morate mu objasnit cijelu situaciju te on može procijenit koliko mu možete uzet, do maximalnih 50000$.

https://urbanroleplay.forumcroatian.com

[Vrh]  Poruka [Stranica 1 / 1.]

Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.